Urządzasz domowe biuro? Nie może w nim zabraknąć tych 5 elementów wyposażenia. Praktyczne!

Praca zdalna to jeden z najciekawszych biznesowych trendów na rynku. Niektórym firmom bardzo opłaca się zatrudniać pracowników, którzy swoje obowiązki służbowe wykonują w domowym zaciszu. W końcu nie wszystkie stanowiska wymagają stałej obecności w biurze. Jest również duża grupa drobnych przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i nie chcą ponosić kosztów wynajmu przestrzeni biurowej. W takiej sytuacji pojawia się jednak konieczność urządzenia biura w domu. W tym poradniku podpowiadamy Ci, jakich 5 elementów nie może w nim zabraknąć.

  1. Mata ochronna pod krzesło – domowe biuro to wciąż przestrzeń prywatna, której wykończenie kosztowało sporo pieniędzy. Warto więc o nią odpowiednio zadbać. Jeśli nie będziesz korzystać z maty ochronnej, to kółka od krzesła czy fotela szybko porysują podłogę lub przetrą wykładzinę. Takich uszkodzeń nie da się już naprawić, dlatego podłoga będzie się nadawać tylko do wymiany. Koszt zakupu maty jest o wiele niższy, w dodatku może ona stanowić ciekawy element dekoracyjny. Jak wybrać dobrą matę do biura? Przeczytasz o tym w naszym poradniku.
  2. Podkładka na biurko – często pomijany, a niezwykle ważny element wyposażenia domowego biura. Podkładka przede wszystkim chroni powierzchnię biurka przed zalaniem i porysowaniem. Wypadki się zdarzają, zwłaszcza podczas intensywnej pracy, lepiej więc zapobiegać ich skutkom. Podkładka jest szczególnie opłacalną inwestycją, jeśli korzystasz z cennego, drewnianego biurka i planujesz w przyszłości je sprzedać. Ponadto zapobiega ona ślizganiu się klawiatury czy obudowy laptopa, co przełoży się na wyższy komfort pracy.
  3. Regał na dokumenty – obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest wieloletnie przechowywanie dokumentacji firmowej, na czele z umowami i fakturami sprzedażowymi oraz zakupowymi. Z czasem zacznie Ci brakować miejsca w biurku, dlatego najlepiej od razu zainwestuj w niewielki regał, na którym będziesz trzymać teczki i segregatory.
  4. Sejf – zaskoczenie? Niewielki sejf nie będzie drogi, a z pewnością bardzo Ci się przyda w Twoim domowym biurze. Będziesz w nim przechowywać najważniejsze dokumenty, hasła oraz cenne dane archiwizowane np. na dysku zewnętrznym. Sejf zwiększa poczucie bezpieczeństwa, co w przypadku domowego biura – z reguły niechronionego – ma ogromne znaczenie. Nie ryzykuj, że w razie włamania złodziej uzyska dostęp do kluczowych informacji na temat Twojej działalności.
  5. Tablica magnetyczna – bardzo praktyczny element wyposażenia, z którego będziesz bardzo często korzystać. Owszem, są różne nowocześniejsze sposoby na to, by zapisywać sobie ważne przypomnienia czy plan dnia. Jednak przekonasz się, że i tak wolisz tablicę. Wynika to z faktu, że większość ludzi jest wzrokowcami. Tablica będzie również bardzo przydatna w sytuacji, gdy np. zaprosisz klienta do domowego biura i zechcesz przedstawić mu założenia jakiegoś projektu.

Na liście nie umieściliśmy takich oczywistości, jak biurko czy krzesło. Wymieniliśmy natomiast drobiazgi, o których można łatwo zapomnieć, a bez których Twoje domowe biuro na pewno nie będzie w 100% funkcjonalne.